4 ilde operasyon; 50 milyon TL değerinde sahte altın ele geçirildi

T24 Haber Merkezi

Adana merkezli 4 ilde piyasaya sahte altın sürmeye çalışan şahıslara yönelik düzenlenen “Ayar-3” operasyonlarında, bir sahte altın atölyesinde, yaklaşık değeri 50 milyon TL olan 3 bin 646 adet çeyrek altın, 811 adet yarım altın, bin 614 adet tam altın ve adet reşat altın ele geçirildi. Operasyonlarda “paraya eşit sayılan değerlerde sahtecilik” suçunu işlediği tespit edilen 13 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyona ilişkin bilgileri sosyal medya hesabından paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Adana İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu, Adana merkezli Mersin, Yozgat ve Kahramanmaraş’ta düzenlenen operasyonlarda, 14 adet tam altın kalıbı, 13 adet yarım altın kalıbı, 10 adet çeyrek altın kalıbı, 10 adet altın kalıplarına ait halka, 4 adet basıma hazır pul altın ve siparişlere ait evraklara el konulduğunu belirtti. 

Yerlikaya, “Kaçakçıların ve sahteciliğe bulaşanların enselerindeyiz. Milletimizin destek ve dualarıyla onlara da göz açtırmayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir